Případová studie: Psychologvasak PPC kampaň s nadstandardní CTR 12,66 %

Nová stránka Psychologvasak.cz se zaměřuje zejména na individuální psychologické poradenství a psychologii osobního rozvoje.

V dubnu 2021 se klient obrátil na Navy Monkey s požadavkem vytvořit povědomí o psychologické ordinaci v Libereckém kraji a vybudovat klientelu.

Post it and pencil

Očekávání

Mgr. Tomáš Vašák si otevřel soukromou psychologickou ordinaci v Libereckém kraji. Jeho nová webová stránka neměla žádnou návštěvnost. Požadavkem bylo do 3 měsíců obsadit volné termíny na dlouhodobou spolupráci, co nejvýhodněji a dostat se na první stránku v organickém hledání na termín Psycholog Liberec.

Řešení

Doporučili jsme inzerci přes PPC kampaň na první 3 měsíce, protože se jednalo o nejrychlejší a nejefektivnější způsob získání klientely. Konkrétně jsme propagovali stránky ve vyhledávací síti Google na klíčová slova v přesné a frázové shodě okolo termínů psycholog a psychoterapeut Liberec. 

Důležité bylo vyloučit nevhodné termíny, aby se u reklamy neplatilo za nenabízené služby. V tomto případě se jednalo například o vyloučení terapií hrazených pojišťovnou.

Protože dalším požadavkem bylo postupně přejít na co nejvýhodnější propagaci, doporučili jsme souběžně s PPC kampaní pracovat na organickém vyhledávání. Rozhodli jsme se pro Lokální SEO, které by mělo během 3-6 měsíců nahradit plně PPC kampaň.

Výsledky

Graf níže je výtažek dat z Google Ads. Měsíční propagace klienta stála pouze 4270 Kč, protože klient získal bonus 1000 Kč. Za to získal vysokou návštěvnost 558 potencionálních zákazníků.

Cena za proklik (CPC) 9,45 Kč byla pro klienta velmi příznivá. Dosáhli jsme ji vysokým hodnocením kvality reklamy a úpravou cílové stránky.

Konverze zachycuje vyplněné dotazníky, neuvádí přímé kontakty.

Požadavkem klienta obsadit volné termíny pravidelnými klienty na dlouhodobý kontrakt, byl dosažen již za 1 měsíc.

Momentálně pracujeme u Psychologvasak.cz na Lokálním SEO. O jejich výsledcích bude další případová studie po 6 měsících spolupráce.

Zaujalo Vás naše PPC reklama, která má výsledky? Podívejte se, co obsahují naše PPC služby v odkaze.